Tuesday, 13 October 2015


ჩემი ბლოგი...სასიამოვნო მოგონებები ინტელის ტრენინგებთან დაკავშირებული,საერთთოდ ყველა ტრენინგი სასიამოვნო მოგონებას იწვევს ჩემში...სწავლა და სწავლება მეძვირფასება,მერე ვიყენებ და წარმატებულიც ვარ...აი ახლა დავათვალიერე ჩენი ბლოგი<სურათები დავამატე და უკეთ ვიგრძენი თავი...

Tuesday, 5 May 2015

გაკვეთილი-პროექტი,გიორგი ლენიძე-მარიტა-ბრბოს ფსიქოლოგია
      მიზანი და მისაღწევი შედეგი;
ქართ.მე-9 1. მოსწავლეს შეუძლია მოისმინოს და აუდიტოტიის წინაშე წარმოადგინოს სხვადასხვა თვალსაზრისი სადავო ან პრობლემურ საკითხებზე.
 ქართმე-9.2. მოსწავლეს შეუძლია მხატვრული ტექსტის გააზრება-გაანალიზება და მათ მიმართ საკუთარი დამოკიდებულების გამოხატვა.
ქართ მე-9.5 მოსწავლეს შეუძლია დისკუსიისა დაკამათის სტრატეგიების გამოყენება.
         გაკვეთილის   მსვლელობა;

 აქტივობა1.დრო 5წთ.შესავალი-მოტივაცია
 აქტივობა2.ს.დავალება,სხვსდასხვა თვალსაზრისის აუდიტორიის წინაშე წარდგენა.
 აქტივობა3.მონაკვეთბის გააანალიზება,რომელმაც განსაკუთღბულად მიიპრო მათი ყურადღება/
აქტივობა4.მოსაზრებების ურთიერთგაზიარება,დისკუსია-კამათი.
აქტივობა5.შეჯამება{სტიკერებზე ჩნაწერებით }
აქტივობა6.შეფასება.
შეფასების ფორმა;ა.მიმდინარე შეფასება,დაკვირვება მოსწავლის ცოდნასა და გამოყენების უნარზე.
ბ.დავალების შესრულების ხარისხი.
გ.პრეზენტაციის კულტურა.
გ ა ნ მ ა ვ ი თ ა რ ე ბ ე ლი  შ ე ფ ა ს ე ბ ა;
დაკვირვებითა და ჩანიშვნებით,რჩევების მიცემა მომავალში გასათვალისწინებლად.
 გ ა ნ მ ს ა ზღ ვ რ ე ლ ი შ ე ფ ა ს ე ბ ა ;
ა.დავალების შესრულების ხარისხი.
ბ.კლასში ჩართულობა.
სწავლების საფეხური,საბაზო,მე-9 კლასი.
რესურსები;სახელმძღვანელო,ს.დ რვეულები,კომპიუტერი, პროექტორი,ელექტრონული პროგრამები.                                                                      
                                                                                                     

Tuesday, 28 April 2015

                           შენ მოდიოდი მზედ, წვიმად, ქარად,
                           ცხენის ფაფარზე ეკიდე ბრჭყალით,
                           ხელისგულებზე ჟონავდი სისხლად...
                          და სიმღერებად მიჰყვებოდი მდინარის ჩქერებს.
                          აღზევანიდან  ბრუნდებოდი მარილით ცრემლად,
                          კოცნით, ალერსით იხუტებდი გულში დამაშვრალს,
                          კვირტივით ლაღად იღვიძებდი
                          მწყემსის, წმინდანის, მეციხოვნის და სხვათა სულში.
                         ამოდიოდი მაფშალიის თეთრი ყელიდან,
                          ლოცვა-კურთევად,
                          სიხარულად, ოხვრა- გოდებად
                         მუხის ფოთლებზე, ვარდის შტოზე ნამივით თრთოდი...
                         ვაზის ცრემლებად იღვრებოდი ქართულ მიწაზე,
                         მთიდან მოვარდნილ მდინარედ ქუხდი,
                         ცისკრის ზარებად გუგუნებდი ენავ,მზიანო,
                          გზააბნეულთ შუქად ენთე, ენავ წყლიანო!
                         თამარის ლაშქარს წინ უძღოდი ამღერებული,
                         გამარჯვებული ბრუნდბოდი დიდგორით-გელათს
                        და მოაღწიე დღემდე ზღაპრულ ფრინველის დარად
                        ცრემლად, ტკივილად, სიხარულად,
                        ქართულო ენავ!
                        სულ იმზიანე,
                        ფრთებად გქონდეს უკვდავება მარადიული,
                        სულ ინავარდე, ლხინის, დღეობის იყავ მეუფე
                        და შენი ცეცხლით ვთბებოდეთ მარად-
                        დარიალიდან-პონტოს კარამდე,
                        ენავ ქართულო,
                        ჩემო ენავ,
                        ენავ ღვთიურო,
                        ფიქრად, ოცნებად ანთებულო,
                        უკვდავებად მარადიულო!












Tuesday, 21 April 2015

მეცხრე დღის რეფლექსია-ეს იყო ტრენინგის ბოლო დღე ანუ 8+1.ტრენინგის მონაწილეებმა გვაჩვენეს 5 წთიანი პრეზენტაცია,დავუსვიტ შეკიტხვები,გაიმართა მსჯელობა-დისკუსია,  შემდეგ კიდევ ერთხელ გადავამოწმეთ პორტფოლიო,ვიმუშავეთ ბლოგზე და დრაივზე,თითოეულმა ჩვენგანმა მადლობა გადავუხადეთ ტრენერს გაწეული სამსახურისათვის.ბევრი სასარგებლო რამ ვისწავლე,რასაც გამოვიყენებ მეტი წარმატების მისაღწევად.                                         

portfolio

    დაათვალიერეთ ჩემი პორტფოლიო  

Saturday, 18 April 2015

მერვე დღის რეფლექსია-ბიბლიოეკის ღუბრიკა,უკლეტის დამზადება,პორტფოლიოს ატვირვა ბლოგზე,კომენტარების გაცვლა ,სავარჟიშო პრეზენტაცია,ვიდეო გაკვეტილი-ვფიქრობ კიდევ ერტი საინტერესო დღე იყო ტრენინგზე.
               სავარჯიშო პორტფოლიო



დააჭირეთ აქ და დაათვალიერეთ ჩემი პორტფოლიო

Tuesday, 14 April 2015

რეფლექსიის მეშვიდე დღე-გავეცანით საავტორო უფლებების ელექტრონულ საშუალებებს,ტესტირების ასევე ელექტრონულ საშუალებებს.ტრენერის ხელმძღვანელობით შევასრულეთ სხვადასხვა სავარჟიშოები,შევადგინეთ ტესტები,ვიმუშავეთ ჩვენს რესურსებზე პაპკაში.გავიგეთ ბევრი რამ საინტერესო,რასაც გამოვიყენებთ სასწავლო პრაქტიკაში.

Saturday, 11 April 2015

მეექვსე დღის რეფლექსია-მეხუთე მოდული,მეოთხე აქტივობა,შეფასების რუბრიკა.
ვარჯიში პროექტის პრეზენტაციაზე,პროექტის გადახედვა,შაბლონის შევსებს,სხვსდასხვა საინტერესო აქტივობების გაანალიზება,საინტერესო რესურსები,რაც ვფიქრობ გამოგვადგება,უფრო საინტერესო გავხადოთ ჩვენი სამუშაო.

სავარჯიშო პრეზენტაცია

>

Tuesday, 7 April 2015

მეხუთე დღის რეფლექსია-ძალიან საინტერესო ტრენინგია,დღეს განვიხილეტ შეფასების რუბრიკები,ვიმუშავეთ პროექტზე,ვნახეტ ვიდეოგაკვეთილი პრეზენტაციის შესახებ.ვეცდები ეს ყველაფერი გამოვიყენო სასწავლო პროცესში.

Saturday, 4 April 2015

მეოთხე დღის რეფლექსია.ბევრი საინტერესო და საჭირო მასალაა.ვსწავლობთ რომ გამოვიყენოთ.ვავსებტ პროექტის შაბლონს,გავეცანით შეფასების სტრატეგიებს.ვმუშაობთ პროექთზე,ჩეკლისტებზე,გავხსენით საქაღალდე მოსწავლის ნიმუში.

Thursday, 2 April 2015

განსაკუთრებით საინტერესოა 21-ე სკის უნარ-ჩვევები

Tuesday, 31 March 2015


ინტელი საინტერესოა
მე ვარ ზოია გრაფიშვილი.პედაგოგი.დავდივარ ინტელის ტრენინგებზე,ვსწავლობ პროექტებით სწავლებას.

Saturday, 28 March 2015

ი დღის რეფლექსია

დღეს საინტერესოდ წარიმართა ტრენინგი,გავეცანიტ ბევრ ახალ თემას დ საევქმენით ბლოგი